Zelenskiy gömlekle manzara verdi: ‘Rusya Donbass’ı cehenneme çevirdi’

Ukrayna Devlet Lideri Vladimir Zelenskiy, Rusya’nın Ukrayna’ya hücumlarının başladığı 24 Şubat’tan bu yana yayınladığı görüntülerde giydiği haki renk tişört, polar üzere kıyafetler yerine birinci kere gömlekle imaj verdi.

Ukrayna’nın “Vışıvanka Günü” nedeniyle klâsik nakışlı gömlekle manzara veren Zelenskiy, yayınladığı görüntüde Ukrayna’daki son duruma ait konuştu. Görüntüde, Rusya’nın ülkenin doğusundaki Donbass bölgesini “cehenneme çevirdiği” bildirisi veren Zelenskiy, şunları söyledi:

“Donbass’ta işgalciler baskıyı artırmaya çalışıyor. Cehennem var ve bu mübalağa değil. Çernihiv, Severodonetsk, Desna’da fecî akınlar oluyor. Rusya için bunların rastgele bir askeri açıklaması yok, daha çok Ukraynalı’yı öldürmeye yönelik kasti teşebbüstür. Bu, Ukrayna halkınının soykırımı olarak nitelendirilecek, işgalciler kesinlikle adalet önüne çıkarılacak.”

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı da “Vışıvanka Günü” için açıklama yaptı. Açıklamada, “Vışıvanka, Ukrayna’nın sembolüdür. Bugün tüm dünya için cüretin, özgürlüğün, inancın ve gücün simgesidir” denildi. (DIŞ HABERLER)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.