Silivri’deki ‘yazlık’ hırsızını jandarma yakaladı

Posted by

İstanbul Vilayet Jandarma Komutanlığı takımları Silivri’de devriye vazifesi esnasında seyir halinde bulunan bir kamyonetin kuşkulu hareketlerde bulunması üzerine aracı takibe başladı. Kamyonet şoförü, dur ihtarına uymayıp stabilize yola girdi. Panikleyen kuşkulu şoför kamyonetten inip yere yanlışsız kaçtı.

ÇALDIĞI EŞYALAR KAMYONETTEN ÇIKTI

Terk edilen kamyonette arama yapan Jandarma grupları; 30 litre mazot, çapa makinesi, 2 akü, 2 koltuk, bisiklet, akü şarj aygıtı ile bir ölçü konut bakliyatı buldu.  

Jandarma grupları, şüphelinin gerisinde bıraktığı her izi dikkatle inceledi ve yapılan araştırmada malların çalıntı olduğu belirlendi. Çapa makinesinin üstündeki seri numarasından üreten firma ile bağlantıya geçildi. Akabinde makinenin sahibine ulaşıldı.

SOYULDUĞUNDAN HABERİ YOKMUŞ

Yapılan görüşmede; şahsın Silivri’de yazlık meskeninin olduğu ve konutunun soyulduğundan haberi olmadığı ortaya çıktı. Yazlıkta arama yapan gruplar,  bulduğu kanıtları tek tek titiz bir formda inceleyerek hırsızın kimliğine ulaştı.

H.T. isimli şüphelinin yapılan kimlik sorgusunda, 16 farklı hırsızlık kabahatinden sabıkası olduğu ortaya çıktı.  H.T., çıkarıldığı isimli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.