Ringde akıl sıhhatini kaybetti, hastanede öldü!

Güney Afrikalı boksör Simiso Buthelezi ile Siphesihle Mntungw, WBF Afrika hafif siklet unvan maçına çıktı. Maçı önde götüren Simiso Buthelezi bir orta üst üste yumruklarıyla rakibini ringin dışına yolladı. Buthelezi galibiyete çok yakınken rahatsızlandı.

Rakibini bırakıp köşeye gerçek yönelen Simiso Buthelezi burada yumruklar atmaya başladı. Hakem durumu fark edip maçı bitirdi ve maçın galibi Siphesihle Mntungw ilan edildi.

Durban kentinde tedavi altına alınan ve beyin kanaması geçirdiği tespit edilen genç sportmen, Salı gecesi vefat etti. Mntungwa, Buthelezi’nin vefatından sonra toplumsal medyada tehdit iletileri aldığını açıklarken, kendisini ‘katil’ olarak damgaladıklarını söyledi.

Yerel medyaya konuşan Mntungwa, “Simiso hastaneye kaldırıldığında hakaretlere uğradım. Artık hayatını kaybettikten sonra bu durum öteki bir düzeye ulaştı. Artık dayanamıyorum. Benim için tek bir şey kaldı, kendimi öldürmek. Komşularım bile toplumsal medyada hakkımda çok berbat bildiriler attılar. Artık inançta değilim” tabirlerini kullandı.

“TEK İSTEĞİM KAZANMAKTI”

Simiso’yu kendisinin öldürmediğini söyleyen Mntungwa, şöyle devam etti:

“Simiso’yu ben öldürmedim. Bir boks maçında karşılaşmış olabiliriz lakin bu vefat kalım sorunu değildi. Tek istediğim, tahminen de benim ve ailemin hayatını değiştirmeye yardımcı olacak olan şampiyonluğu kazanmaktı. Küçük kardeşim, halam ve çocukları ile kaldığım meskende tek çalışan benim. annem ben dört yaşındayken öldü. Babam hayatta lakin onunla görüşmüyoruz. Yani, bu unvanı kazanmak bana finansal olarak yardımcı olacaktı. Fakat beşerler beni katil olarak damgaladı. Ölen ben de olabilirdim.”

“ÖLDÜRMEK NİYETİYLE DÖVÜŞMEDİM”

“Şüphesiz Simiso’nun ailesi öbür aileler üzere acı çekiyor. Simiso yeni mezun oldu. Kim bilir, ailesi onun eğitimini bitirmesi için ineklerini bile satmış olabilir. Üzücü ve çok acı verici ancak ben onu öldürmek niyetiyle dövüşmedim.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.