Onyekuru’dan Fenerbahçe itirafı! “Teklif aldım”

Posted by

Adana Demirspor’un Yunanistan Ligi gruplarından Olimpiakos’tan kiraladığı Henry Onyekuru, Tivibu Spor’a açıklamalar yaptı.

“Galatasaray’a birinci geldiğimde, bana Fenerbahçe’yi 20 yıldır yenemediğimizi söylediklerinde inanmadım ve şaşırdım” diyen 25 yaşındaki forvet, “Futbolda nasıl olur da bir grubu 20 sene yenemezsiniz diye düşünmüştüm. O zamanki asbaşkanımız söylediğinde inandım. Kendileri ile oynadığımız maçta 1-0 öne geçtik, 1-1 oldu, 3-1 yendik. Çok keyifli bir gündü. Benim için de inanılmaz bir deneyimdi” açıklamasını yaptı.

Fatih Terim ile baba-oğul alakası olduğunu söyleyen Nijeryalı, “Açıkçası birinci duyduğumda inanamadım, şok oldum. Neler olduğunu bilmiyordum. Kendisini o devir aramadım, haberleri takip ettim. Galatasaray için çok büyük muvaffakiyetler elde etmiş bir insan. Umarım bir gün tekrar Galatasaray ile yolları kesişir. Hoca olabilir, lider yahut lider yardımcısı olabilir bunu bilemem fakat Galatasaray onun ailesi” tabirlerini kullandı.

Adana Demirspor’a transfer sürecinde Terim’le konuşmadığını kaydeden Onyekuru, “Transfer sürecinde Fatih Terim ile konuşmadım lakin Adanalı olduğunu biliyorum. Umarım kendisini Adana’da bizim maçları izlerken görürüz” dedi.

Fenerbahçe’den de teklif aldığını söyleyen Onyekuru, “Geçtiğimiz yıllarda, 2 sene evvel Fenerbahçe’den teklif aldım. Sanırım bu 2-3 yıldır Galatasaray’da oynamış oyuncuları istemiyorlar üzere bir fikrim var. Taraftarların kanısı farklı olabiliyor, reaksiyon olabiliyor. Lakin benim için bu futbol, bir oyun. Kimseyle sıkıntım yok” diye konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.