Neşe Erberk Kimdir, Kaç Yaşında? Neşe Erberk ve Kızı Selin Erberk Hakkında Detaylar

Neşe Erberk ve kızı Selin Erberk sosyal medyada gündeme gelmeye devam ediyor. 1983 yılında katıldığı bir güzellik yarışmasında Türkiye güzeli unvanı olan Neşe Erberk, yıllar geçmesine rağmen popülerliğini koruyor. Ayrıca Neşe Erberk’in kızı Selin Erberk de araştırılan isimler arasında. Peki, Neşe Erberk Kimdir? Neşe Erberk’in kızı Selin Erberk kimdir? 

İşte detaylar…

Neşe Erberk Kimdir?

Neşe Erberk, 1964 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Türkiye Güzellik Yarışması’nda birincilik elde etmiştir. Aynı zamanda 1984 yılında Miss Europe birincisi olarak Avrupa Güzeli seçilmiştir. 

Erberk, Robert Kolej’inden mezun olmuş ve Boğaziçi Üniversitesi’ni kazanmıştır. İlk olarak 1983 yılında katıldığı güzellik yarışmasına birinci olmuştur. Daha sonra 1984’te Avrupa güzeli seçilmiştir.

Neşe Erberk, 1982 yılında kariyerine manken olarak başlamıştır. Daha sonra televizyon reklamlarında yer almıştır.

Neşe Erberk’in Kariyeri

Neşe Erberk, 1989 yılında ABD’de manken olarak çalışmaya başlamıştır. Daha sonra kendi adına mankenlik ve modellik ajansı kurmuştur. 1990 yılına kadar kendisi de mankenlik yapmıştır. 

1997 yılından itibaren mankenliği bırakmış ve mankenlik okulu açmıştır. Ardından özel yetenek anaokulunu açmış ve daha sonra çeşitlendirmiştir. Zaman zaman da televizyon reklamlarında rol almıştır. 

Neşe Erberk, 1999 yılında Ayk Gurdikyan ile dünya evine girmiştir. 2008 yılında boşanan çiftin Alin, Selin ve Lara adlarında üçüz kız çocukları vardır.

Selin Erberk Kimdir?

Selin Erberk Gurdikyan özellikle 2022 yılında Miss Turkey yarışmasında boy göstermiştir. Yarışmayı 3. sırada bitiren Selin Erberk, yarıştığı döneme damgasını vurmuştur. Selin Erberk Gurdikyan, Florida Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim almıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir