Koca göl kurudu, fırsatçılar arazi arbedesine tutuştu

Posted by

Artan kuralık Manisa’da koca bir gölü daha kurttu. Salihli ilçesindeki Marmara Gölü’nün yürek sızlatan haline üzülmesi gereken kimi fırsatçılar ise bunun yerine arazi hengamesine tutuştu. Müsaadesiz ziraî faaliyet yapan şahıslar ortasında yer paylaşımı hengamesi çıkınca birtakım bireyler gözaltına alındı.

Olay, Salihli ilçesine bağlı Kemerdamları Mahallesi mevkiinde Marmara Gölü’nün kuruyan kısmında meydana geldi.

Edinilen bilgiye nazaran, M.D. (38), C.S. (48) ve M.K. (34), DSİ’ye ilişkin göl toprağında müsaadesiz formda kendilerine yer belirlemek istedikleri esnada M.Ö. (55), C.G. (23), M.E. (34) ve N.G. (33) ellerindeki av tüfekleri ile bölgeye gelerek, öteki şahısları tehdit ederken müsaadesiz buğday ekmiş oldukları DSİ’ye ilişkin yere kimseyi sokmayacaklarını söyledi.

25 TRAKTÖR ŞOFÖR HAKKINDA İŞLEM

İhbar üzerine olay yerine gelen jandarma takımları göl yerinde müsaadesiz sürüm yapan 25 traktör şoförü hakkında süreç yaparken, tehditte bulunduğu tez edilen M.Ö., C.G., M.E. ve N.G. isimli şahısları gözaltına aldı. Gözaltına alınan şüphelilerin jandarmadaki süreçlerinin devam ettiği öğrenildi.

PARA CEZASI UYGULANDI

Öte yandan olayda 3 adet av tüfeği ve 1 adet tabancaya el konulurken, C.G., M.E. ve N.G. isimli şüphelilere 2521 ve 6136 Sayılık Kanunlara Muhalefet Cürmünden yaklaşık 4 bin lira idari para cezası uygulandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.