Juventus ve Atletico Madrid ortasında İsrail’de oynanacak hazırlık maçı iptal edildi

Posted by

İtalya devi Juventus ile İspanyol takımı Atletico Madrid ortasında İsrail’de oynanacak çaba, İsrail’in Gaze Şeridi’nde kimi yerlere hücum düzenlemesi sonrası güvenlik tasaları olduğu için iptal edildi.

İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) gruplarından Juventus ile İspanya Birinci Futbol Ligi (La Liga) takımlarından Atletico Madrid ortasında İsrail’de oynanması planlanan hazırlık maçı, güvenlik tasaları sebebiyle iptal edildi.

İspanyol kulübü Atletico Madrid, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, “Maçın organizatörü Comtec Küme, Juventus ve Atletico Madrid, mevcut güvenlik durumu nedeniyle iki grup ortasında 7 Ağustos Pazar günü Tel Aviv’deki Bloomfield Stadı’nda oynanacak hazırlık maçının iptal edildiğini duyurur.” sözü kullanıldı.

İtalyan ve İspanyol spor siteleri de sabah saatlerinde İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi’nde birtakım amaçları vurması ve sonrasın da yaşananlar nedeniyle birtakım güvenlik tasalarının ortaya çıktığını, bu nedenle de iki grubun, Tel Aviv’de yapacağı hazırlık maçının riske girdiğini yazmıştı.

İsrail ordusu, dün abluka altındaki Gazze Şeridi’nde İslami Cihad Hareketine ilişkin merkezleri vurduğunu duyurmuştu. Filistin Sıhhat Bakanlığı, İsrail’in Gazze Şeridi’ne düzenlediği akınlarda 1’i çocuk 11 kişinin ömrünü yitirdiğini kaydetmişti.

(AA)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.