İstek Çalımbay’dan itiraf! 1 ay bekledik

Posted by

Turkcell Harika Kupa maçında Trabzonspor’a 4-0 mağlup olan Demir Küme Sivasspor’umuzda teknik direktörümüz Rıza Çalımbay, yaptığımız yanılgıların sonucu belirlediğini söyledi.

“Takımımı tebrik ediyorum”

Çalımbay, Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanan müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Karşılaşmaya güzel başladıklarını belirten tecrübeli teknik adam, “Baskıyla yapılan bir faul, hakemin oyunu durdurmaması ve korner sonrasında gol olması oyuncularda da dert oluşturdu. İkinci yarıya atak başladık. Beklemediğimiz yanlışlı goller yedik. Fakat dönem başında bu türlü şeyler olabilir. Ne olursa olsun kadrosu tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

“Mutlaka kuvvetli ve alternatifli bir ekip yapmamız gerekiyor”

Süper Kupa oynamanın ehemmiyetine değinen Çalımbay, eksik takımla İstanbul’a geldiklerini ve kimi bölgelere destek gerektiğini aktardı.

Trabzonspor’u galibiyetinden dolayı kutlayan Çalımbay, şunları kaydetti:

“Hem Avrupa hem lig kesinlikle kuvvetli ve alternatifli bir grup yapmamız gerekiyor. Bugün kanatları değiştirdiğimizde kanat olmayan arkadaşlarımızı oyuna aldık. Bizim için büyük bir ders oldu. Muhtaçlığımız olan oyuncuları almamız ve kusur yapmadan işimize bakmamız gerekiyor. Transferlerde geç kaldık. Büyük gruplar üzere 3-5 milyon avro verip oyuncu alma bahtımız yok. Bir oyuncuyu 1 ay bekledik, alamadık.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.