İBB burs başvuruları ne zaman başlıyor? 2021 İBB bursu ne kadar,…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) her yıl maddi destek ihtiyacı bulunan öğrenciye burs vererek elini uzatıyor. Üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte bir milyonu aşkın öğrenci üniversiteye kaydolacak. İBB ise belirli şartları taşıyan öğrencilere eğitim hayatında maddi destek sağlıyor.

612f513eae298bce075a0c09

İBB BURS BAŞVURUSU NE ZAMAN BAŞLIYOR?

İBB burs başvuruları henüz başlamadı ve şu an için ne zaman başlayacağına dair bir bilgi bulunmuyor. Konuyla ilgili gelişmeler oldukça haberimizde bulabilirsiniz.

2021 İBB BURSU NE KADAR?

2021 İBB bursunun ne kadar olacağı da henüz kesinleşmedi.

İBB BURSU 2020’DE NE KADARDI?

İBB bursu 2020 yılında öğrenci başı yıllık 3 bin 200 lira olarak belirlendi ve 3’e bölünen burs öğrencilere 3 farklı ay içinde verildi.

İBB BURS BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

T.C. vatandaşı olmakÖnlisans veya Lisans öğrencisi olmakÖğrencinin kendisinin veya ailesinin/anne-baba vefat durumunda yakınının İstanbul’da ikamet etmesi  Normal öğrenim süresinin içinde eğitimine devam ediyor olmak Ara sınıf ve son sınıf öğrencileri için yılsonu başarı notunun en az 100 üzerinden 53 ya da 4 üzerinden 2,00 olmasıDevlet üniversitesinde okuyor olmak veya Vakıf /Özel üniversitede yüzde yüz burslu okuyor olmak Gelir durumu açısından maddi desteğe ihtiyacı olmak

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir