Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımında müracaatlar başladı

Posted by

Son dakika haberi! 

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bakanlık taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere bin 17 daima personel alacaklarını açıkladı.

Bakan Kasapoğlu, Instagram hesabından yaptığı canlı yayınla bakanlık bünyesindeki istihdam konusunda açıklamalarda bulundu.

Kasapoğlu, 767 daima paklık çalışanı, 144 engelli daima paklık personeli, 106 eski hükümlü daima paklık personeli alacaklarını duyurdu.

Başvurular, 8-12 Ağustos tarihlerinde https://esube.iskur.gov.tr/ internet adresi üzerinden gerçekleştirilebilecek. Ayrıyeten hizmet noktalarından ve Alo 170 sınırı üzerinden de müracaatlar yapılabilecek.

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI SONUÇLARI

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından kura çekimi yapılmak üzere gönderilen listede yer alan adayların, kura çekimi 31 Ağustos Çarşamba günü gerçekleştirilecek.

Kura çekim yeri daha sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı internet sitesinde yayımlanacak. Kura çekimi noter huzurunda gerçekleştirilecek ve adaylar istemeleri halinde kura çekimini izleyebilecek.

Kura çekimi sonrası kelamlı imtihana girmeye hak kazanan adaylar Gençlik ve Spor Bakanlığınca belirlenecek tarihlerde kelamlı imtihana alınacak. Kelamlı imtihan yeri ve tarihleri “www.gsb.gov.tr” internet sitesinden ilan edilecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.