FETÖ’den gözaltı kararı verilen KHK’lı akademisyen PKK’lı çıktı

Posted by

FETÖ’nün akademik yapılanmasına yönelik 14 Haziran’da yurt genelinde operasyon yapıldı. Bu operasyonda hakkında gözaltı kararı verilenden Kamuran Akın’ın adlı KHK’lı akademisyenin PKK sempatizanı olduğu ortaya çıktı.
Barış Akademisyenleri Bildirisi’ni imzaladığı için 2016 yılında Öğretim Üyesi Yetiştirme (ÖYP) programı kapsamında görevli olduğu Ankara Üniversitesi’nden ihraç edilen Kamuran Akın FETÖ’nün mahrem imamlarıyla görüşmeleri tespit edildi.

SINAV SORULARINI ALDI

Kamuran Akın’ın örgüt tarafından görevlendirilen akademisyen mahrem imamlar olan O.O. ve E.Y. isimli şahıslara bağlı olduğu, 2012 ALES ilkbahar dönemi sınavı ve 2012 Üniversite Dil Sınavı (ÜDS) ilkbahar dönemi sınav sorularını sınavdan önce bağlı olduğu mahrem imamından temin ettiği güvenlik birimlerince tespit edildi. Kamuran Akın’ın ayrıca sınav sonrasında da mahrem imamlarlarla ve FETÖ’cü örgüt mensuplarıyla çok kez irtibat kurarak bir araya geldiği, FETÖ mensuplarıyla aralarında çok miktarda para alışverişi olduğu belgelendi.

YURTTA FETÖ ETKİNLİKLERİNE KATILIYORDU

FETÖ’cü akademisyenler soruşturmasında gözaltına alınan A.D isimli kişi de verdiği ifadede Kamuran Akın’ın yurtta düzenlenen FETÖ toplantılarına katıldığını, yaşadığı bir tartışma sonucu diğer arkadaşlarının Kamuran Akın hakkında PKK sempatizanı olduğunu söyledi.

PKK EYLEMLERİNE DESTEK VERİYOR

İhraç edildikten sonra 2016 yılında Almanya’ya gitmek için havalimanına giden Kamuran Akın’ın pasaportuna FETÖ irtibatı nedeniyle polis el koydu. Bunun üzerine kaçak yollardan Almanya’ya giden Kamuran Akın burada birçok PKK eylemine katıldı. Kamuran Akın 2019 yılında PKK terör örgütü lideri Abdullah Öcalan’ın yakınları ve avukatlarıyla görüştürülmesi için bazı örgüt üyelerinin başlattığı açlık grevine destek destek verdi.

Kamuran Akın’ın TSK’nın operasyonlarını eleştirdiği videosu:

Masum Gök

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.