Eski NBA oyuncusu Delonte West’in dilencilik yaptığı savı

Sosyal medyada paylaşılan bir manzara ABD’de gündeme oturdu.

Eski Cleveland Cavaliers yıldızı Delonte West‘in Alexandria kentindeki bir otoyolda dilencilik yaparken görüntülendiği ileri sürüldü.

Daily Mail’in haberine nazaran, Delonte West, elinde bir karton ile ABD sokaklarında dilencilik yapıyor. Haberde, basketbolseverlerin eski oyuncunun sıhhatinden telaş duyduğu belirtiliyor.

“BİPOLAR BOZUKLUK YAŞIYOR”

West’in erkek kardeşi, 2016 yılında Daily Mail’e verdiği röportajda Delonte’nin bipolar bozukluktan muzdarip olduğunu söylemişti.

Delonte West mecnun değil, uyuşturucu kullanmıyor” diyen Dimitri West, “Aklından tam olarak ne geçiyor bilmiyorum lakin size inançta olduğunu ve durumunun güzel olduğunu söyleyebilirim. Ailem ona piyasadaki en uygun profesyonel yardımı sağlamaya çalışıyor” diye konuşmuştu.

LEBRON JAMES’İN ESKİ EKİP ARKADAŞI

Boston Celtics, West’i 2004 yılının NBA Draftı’nda 24. sıradan seçmişti. Eski basketbolcu NBA mesleğinden evvel St. Joseph’s Üniversitesi basketbol grubunun yıldız oyuncusuydu. ABD’li oyuncu NBA’de ise Seattle Supersonics, Cleveland Cavaliers ve Dallas Mavericks gruplarının formasını terletti.

Delonte West ile LeBron James, 2008-2010 yılları ortasında üç dönem Cleveland Cavaliers’ta grup arkadaşlığı yapmıştı. Washington doğumlu 38 yaşındaki oyuncu, 2011-12 döneminin akabinde NBA’e veda etmişti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.