Dubai’den İzmir Adnan Menderes’e birinci uçak indi

Posted by

TAV’dan yapılan açıklamaya nazaran, İzmir Adnan Menderes’ten Dubai uçuşları başladı.

Dubai’den gelen içinde 84 yolcunun bulunduğu Flydubai’ye ilişkin Boeing 737-800( B738) tipi uçak, TAV Havalimanları tarafından işletilen İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda, çiçeklerle karşılandı. Flydubai dönem boyunca pazartesi, çarşamba ve pazar günleri olmak üzere haftada üç gün İzmir-Dubai ortası karşılıklı uçuş gerçekleştirecek.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı bu yeni çizgiyle birlikte 32 ülke, 69 destinasyon ve 30 havayoluna hizmet veriyor.

TAV HAVALİMANLARI

Dünyanın önde gelen havalimanı işletmecileri ortasında yer alan TAV, Türkiye’de Antalya, Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes, Milas Bodrum ve Gazipaşa Alanya havalimanlarını işletiyor. TAV yurtdışında ise Kazakistan’ın Almatı, Gürcistan’ın Tiflis ve Batum, Tunus’un Monastır ve Enfidha-Hammamet, Makedonya’nın Üsküp ile Ohrid, Suudi Arabistan’ın Medine ve Hırvatistan’ın Zagreb Havalimanı’nda faaliyet gösteriyor.

Holding, duty free, yiyecek-içecek hizmetleri, yer hizmetleri, bilişim, güvenlik ve işletme hizmetleri üzere havalimanı operasyonunun öbür alanlarında da faaliyet gösteriyor. Bu çerçevede TAV, Letonya’nın Riga Havalimanı’nda da duty free, yiyecek içecek ve başka ticari alanların işletmesini gerçekleştiriyor. Şirket 2021 yılında iştirakleriyle birlikte 52 milyon yolcuya hizmet sundu.

KAYNAK: AA

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.