Burak Yılmaz kararını verdi!

Beşiktaş’ta yeni sezonun transfer çalışmaları sürerken, birinci sırada golcü arayışı yer alıyor.

Bu dönem başında Chelsea’den kiralanan Michy Batshuayi’nin performansından şad kalmayan siyah-beyazlılar, Belçikalı golcü ile yollarını ayıracak.

Kartal, birçok ismi listesine eklese de, listenin birinci sırasına eski golcüsü Burak Yılmaz’ı aldı. 36 yaşındaki oyuncu ile idare ortasında bir görüşme gerçekleştirildi. Burak Yılmaz’ın daha önce Beşiktaş’ta forma giymesi, genel heyet üyesi olması da futbolu siyah-beyazlı forma altında bırakmak istemesinde en büyük etken.

Siyah-beyazlı kulübün taraftarı olan yıldız futbolcu, 1 dönem daha oynayıp futbola veda etmeyi düşünüyor. Bunu da Beşiktaş forması altında yapmak istiyor.

Dönmeyi çok istiyor

Ulusal futbolcu Burak Yılmaz’ın Fransız grubu Lille ile olan mukavelesi bu dönem sona eriyor. Geçen dönem Fransız kulübü ile şampiyonluk yaşayan yıldız futbolcu bu dönem ise 7 gol ve 5 asistlik performans sergiledi. Türkiye’ye dönmek isteyen Burak Yılmaz’ın, Beşiktaş idaresi ile yaptığı görüşmede, “Ben Beşiktaşlıyım. Futbolu, taraftarı olduğum kulübün kaptanı olarak bırakmak isterim. Dönmeyi çok istiyorum. Maddi mevzular ise daha sonra gelir” dediği öğrenildi.

KAYNAK: FANATİK

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.