4 aydır haber alınamayan yaşlı adam konutunda meyyit bulundu

Posted by

Edinilen bilgilere nazaran, Çankaya‘daki konutunda yalnız yaşayan Ahmet Baştuğ‘a (69) yakınları 4 aydır telefonla ulaşamazken, banka süreçleri nedeniyle konutuna bilgi almak için giden bankacılar da kapının açılmaması üzerine şüphelenip 112 Acil Davet Merkezi’ni aradı.

İhbar üzerine olay yerine itfaiye, sıhhat ve polis takımları sevk edildi. Yaşlı adamın konutunun banyosunda duş aldıktan sonra istikrarını kaybederek düşüp hayatını yitirdiği belirlendi. Baştuğ’un cansız vücudu, cenaze aracı ile İsimli Tıp Kurumu’na götürüldü.

Ölüm haberini aldıktan sonra dayısının konutuna gelen Ahmet Baştuğ’un yeğeni İlker Fırat, “Bugün dayımın eski eşi aradı ve dayımın vefat ettiğini söyledi. Biz 3-4 aydır kendisine ulaşamıyorduk, telefonlarımızı açmıyordu. Bir banka işi varmış, bankacı arkadaşlar gelmiş. 112’ye haber vermişler. Onlar da polise haber vermişler ve konuta girebilmek için itfaiye grupları de olay yerine gelmiş. Camdan girerek kapıyı açmışlar. Banyoda duş aldıktan sonra düşmüş ve vefat etmiş. Varsayımı öleli 3-4 ay olmuş” diye konuştu.

Ahmet Baştuğ’un kapı komşusu Nazife Yağbasan ise, ”Allah rahmet eylesin diyoruz öncelikle. Kendisi obsesifti (takıntılı), beşerlerle bağı hiç yoktu. Daima beşerlerle arbede ederdi. Çok üzüldük. Ne kadar makus de olsa bir insanın bu türlü ölmesi çok acı verici bir şey. Kendisi yalnız yaşıyordu. Yaklaşık 4-5 aydır kendisini hiç görmedim. Ben balkona çıktığım vakit bazen dışarıda görüyordum. Bizim bağlantımız yok denecek kadar azdı. Yalnızca bir kez yolda kısa bir bağlantı kurduk. Sohbet ettik, aslında aklı başında konuşuyordu ama apartmandaki herkes şikayetçiydi. Obsesif (takıntılı) olması insanlara rahatsızlık veriyordu. Evet beşerlerle ilgileri hoş değildi lakin benim şahsıma o denli bir terbiyesizliği, bir yanlış hareketi olmadı” tabirlerini kullandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.